BU BLOGLARI OKUMADAN YAZMAYA BAŞLARSANIZ PARA KAZANAMAZSINIZ

27.10.2015 16:01

www.cihandemirdas.com adlı sitemde yeni açtığım ‘İnternet Kazançları ve Blog yazarlığı’ isimli bölümde ‘Blog Yazarlığı’ başlığı altında ilk makalemi yazmıştım. Blog yazarlığı makalesini okumak için tıklayınız.Bu makalede genel olarak blog yazarlığına değinerek, Blog nedir? Kimler, neden blog yazar? İnternetten para kazanma başlığı altından neden blog yazarlığı konusu çıkıyor? Gibi sorunların cevabını vermeye çalışmıştım. Makalenin sonunda ise blog yazarlığı yaparak internetten para kazanma konusunda net bir fikir oluşturamadığımı belirtip bu konu ile ilgili daha detaylı bir makale yazacağımı belirtmiştim. Şimdi okuduğunuz bu makalenin, o makale olduğunu müjdeliyorum.

Düz bir yazıdan ziyade, internette blog yazarlığı yapan, internetten para kazanma konusunda oldukça deneyimli, yazdıkları farklı içerikler ile birçok blog ziyaretçisinin beğenisini kazanmış, benimde takip ettiğim bloglar arasında yer alan, www.hızlıadam.com  ve www.musaozsari.com adlı blogları inceleyerek bir inceleme yazısı yazmaya karar verdim. Aslında takip ettiğim ve bu yazıya dahil etmek istediğim birkaç blog daha olmasına rağmen kendilerinden geri dönüş olmadığı için yazıya dahil etmenin uygun olmadığını düşündüm. Öncelikle bu yazıda bana bloglarını inceleme şansı veren Sayın Bünyamin KAPICIOĞLU ve hiç görmemem ve sesini duymamama rağmen her konuda desteğini sunan ve kendisiyle tanışmaktan memnun olduğum Musa ÖZSARI’ya sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Blog yazarlığı ismi makalemde, iyi bir blog yazarının mutlaka birkaç bloğu düzenli olarak takip etmesinin önemli olduğunu vurgulamıştım. Dilerseniz hızlıca bir giriş yapalım :)

www.hızlıadam.com

Bünyamin KAPICIOĞLU’nun kurucusu ve yazarı olduğu blog, “İş Dünyasında Hız Rekabet İster“ sloganı ile blog dünyasının fenomenlerinden biri konumunda. Hızlıadam, iş dünyası ve blog konuları ile ilgili içerik oluşturuyor. Çok faydalı, öğretici içeriklere sahip. Blog açmam ve bloğumda yaptığım düzenlemelerde Hızlıadam’ı referans aldığımı söyleyebilirim.

Blog yazma konusunda bana ciddi bir heves ve referans edinmemi sağlayan hala dönüp dönüp okuduğum bu nefis içeriğin, Blog yazarlığı yapacak adayların mutlaka okuması gereken bir içerik olduğunu düşünüyorum.

Hızlıadam’ın gelir kaynakları benim inceleyebildiğim kadarıyla; tanıtım yazısı yazmak ve sitesinde yayınlamak, banner reklam alanlarını kiraya vermek. Reklam olanaklarını daha detaylı incelemek isterseniz tıklayınız.

Bu yazı Hızlıadam’da sponsorlu kategorisinde yayınlanmış ve bloğun gelir yöntemlerinden biri olan tanıtım yazısıdır. Bence bir bloğun en önemli gelir kaynağı.

 Bir blog yazarken nelere dikkat edilmeli, bir bloğun ziyaretçileri nasıl arttırılır, etkili bir makale nasıl yazılır gibi tüm sorularınızın cevabı Hızlıadam’da saklı.

Hızlıadam ile ilgili incelememin sonuna gelirken, 2 yaşında bir blog hangi aşamalardan geçer? Kurucusuna maddi manevi ne kazandırır? Sorunlarının cevabını merak ederseniz linke tıklayarak bu enfes içeriği okuyabilirsiniz.

https://musaozsari.com/

Kurucusu Musa Özsarı’nın ismini taşıyan blog, Edebiyat, Sinema, Blog Yazarlığı konularını işliyor. Kendisi ile tanışmamız misafir blogculuk konusuna dayanır. Edebiyata olan ilgim sonrası, yazmaya olan ilgimin de doruğa çıkmasıyla okuduğum ve çok etkilendiğim yazarı George Orwell olan Hayvan Çiftliği kitabını, misafir blogculuk kapsamında yayınlamak istememle kendisi ile tanışma fırsatı yakaladım. Eğer sizde okuduğunuz bir kitap, izlediğiniz bir film hakkında içerik üretirseniz yayınlamak üzere kendisi ile iletişime geçebilirsiniz. Kendisinin misafir yazar şartlarını buradan öğrenebilirsiniz.

Hangi konuda içerik üretirseniz üretin sahip olduğunuz bloğu  https://www.blogumutanit.com/ da ücretsiz olarak tanıtıp daha fazla ziyaretçiye ulaşabilirsiniz. Bu konuda yapmanız gereken tek şey bloğunuz hakkında bir tanıtım makalesi hazırlayarak buradan kendisi ile iletişime geçmek olacaktır.

https://musaozsari.com/’un hangi yöntemleri kullanarak, ne kadar gelir elde ede ettiğini öğrenmek isterseniz tıklayınız.

Bir bloğun en büyük kazanç yöntemi olarak gördüğüm tanıtım yazısı yazma ve yayınlama yöntemini https://musaozsari.com/ da kullanıyor. Örnek tanıtım yazısını okumak için tıklayınız.

https://musaozsari.com/ ile ilgili incelememin sonuna gelirken kendisini, ’’ Bizler kimliklerimizin tutsağıyız. Kendi yarattığımız hapishanelerde yaşıyoruz.’’ Sözü ile selamlıyorum.

Tanıtım yazısı yazma ve yayınlama, banner reklam alanları kiralama şu ana kadar incelediğimiz bloglarda yer alan etkin gelir yöntemleri olup, bunlara ilave olarak satış ortaklığı programlarını da ekleyebiliriz.

Tabi ki önünüze gelen her marka veya kuruluş size tanıtım yazısı yazma işi vermeyecektir. Öncelikle sahip olduğunuz blog ya da sitenin belirli bir kitle tarafından ziyaret edilmesi ve internet dünyasında bir saygınlığının olması gerekiyor. Bu saygınlığa ve ziyaretçi sayısına ulaşmak için ilgili olduğunuz konu hakkında bıkmadan, usanmadan sabır taşına dönseniz de yazmaya devam etmeniz gerekiyor. Bunun dışında SEO, anahtar kelime gibi kavramları internetten araştırarak bu terimlere uygun içerikler üretmeniz, sizi hedefinize götürmede etkili olacaktır. Ayrıca bu konular hakkında  https://musaozsari.com/ ve www.hızlıadam.com’daki mevcut makaleleri okuyabilirsiniz.

Not: Bu makale herhangi bir ücret karşılığında, incelenen blogların tanıtımını yapmak üzere yazılmamıştır.