KARİYERİM GELECEK Mİ ?

11.08.2015 20:34

Bugün kitap önerilerim köşesinde Yasemin Sungur’un ‘ Kariyerim Gelecek Mi? ‘ adlı kitabı üzerine yazmaya karar verdim.

            

Yasemin Sungurla Nasıl Tanıştım

Yasemin Sungur ile nasıl tanıştımdan ziyade imkanım olduğu halde kendisi ile nasıl tanışamadığımı anlatacağım sanırım. 2015 yılı ocak ayında eğitimci Alev Türkkan ile birlikte ‘Biz Olma’ isimli eğitimini vermek üzere şirketimize gelmişlerdi. Eğitim Sonunda  Alev Hanım bir jest yaparak yanında Kariyerim Gelecek Mi? isimli kitabını biz dinleyicilere dağıtmak üzere getirmişti. Tabii bu kitaba sahip olabilen şanslı kişilerden biri olarak Yasemin Hanım’ı araştırma ve kitabı okuma şansına geçte olsa sahip oldum.

Kariyerim Gelecek  Mi  Kitabı Ne Anlatıyor?

Kitap elime ocak ayında geçmesine rağmen 4 gün önce okuma fırsatı buldum. Açıkçası kitabın ilk sayfaları pek ilgimi çekmemesine rağmen ilerleyen sayfalarda elimden düşüremedim. Sonuç olarak kitap 4 gün sonunda bitti. Kitabın çok güzel mesajlar verdiğini belirtmek isterim. Anlatılan her konu ile ilgili feyz alacağınız bir hikaye mevcut ve bu kitabı oldukça keyifli hale getirmiş. Sizin için başarı nedir mutluluk nedir bu kavramların açıklaması soruluyor.  Kendinize bir hedef belirlemenizi bu hedefe ulaşmak için kendi bireysel kariyer planlamanızı yapmanız gerektiğini,  bunu yaparken de kendinize örnek alacağınız bir rol model seçmeniz gerektiğinden bahsedilmiş. Kitabın son bölümünde iş görüşmesinde yapmanız gereken, cv hazırlarken yapmanız gerekenler konusunda güzel ipuçları verilmiş. Özellikle okumaktan çok keyif aldığım, vefat eden İnsan Kaynakları Müdürü’nün hikayesini mutlaka okumalısınız.

Kitabı yeni okuma fırsatı bulmam, Yasemin Sungur’u geç araştırmama ve dolayısı ile geç tanımama sebep oldu. Umarım başka bir zamanda başka bir yerde kendisiyle tanışma fırsatı bulabilirim. Bireysel kariyer planlamanızı yapmak ve hayata farklı bir bakış açısı ile bakmanızı sağlayacak enfes bir eser olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.